Lotnisko Bergamo - tanie loty

Lotnisko
Uwaga - informacje na tej stronie dotyczą lotniska w Bergamo. Lotnisko Bergamo (BGY) jest położone około 45 kilometrów od Mediolanu, zaraz przy miejscowości Bergamo. Lotnisko składa się z jednego terminalu, który obsługuje około 4.5 milinów pasażerów rocznie. Warto dodać, że w samym Mediolanie są dwa lotniska - Milan Malpensa oraz Milan Linute. Dlatego lotnisko Bergamo służy głównie do obsługi tanich połączeń lotniczych, w tym głównie RyanAir oraz WizzAir. Na lotnisku znajduje się wiele barów i restauracji.
Odprawa
Pasażerowie polscy podróżujący w ramach Unii Europejskiej (strefy Schengen) nie są zobligowani do posiadania paszportu. Wystarczy dowód osobisty, który należy okazać przy kontroli bagażu osobistego oraz wejściu na pokład samolotu.
Bagaż
Na lotnisku funkcjonuje przechowalnia bagażu zlokalizowana w hali odlotów. Koszt przechowania bagażu o wadze do 25 kg wynosi 3 euro, a powyżej 25 kg - 5 euro za dobę.
Parking
Na lotnisku Bergamo znajduje się około 5.400 miejsc parkingowych. Strefa P1 parkingu jest przeznaczona na postój krótkoterminowy. Opłata wynosi tu 2.50 euro za pierwszą godzinę. Strefa P2 jest podzielona na części P2a oraz P2b, z których najpierw zapełniana jest część P2a. Postój na zapełnionej części kosztuje 8 euro za pierwsze 8 godzin. Za strefę otwartą należy zapłacić 9 euro oraz 7,50 euro za każdy następny dzień.