Mediolan Bergamo - dojazd

Dojazd z lotniska Bergamo do Mediolanu

Lotnisko w Bergamo znajduje się około 50 km od Mediolanu. Dojazd nie jest zbyt skomplikowany. Do dyspozycji mamy taksówkę, pociąg lub autobus. Zdecydowanie najłatwiejszą opcją pozostaje autobus, który zabierze nas do Mediolanu w około godzinę za niecałe 10 euro, choć ostatniopojawiły się też firmy oferujące dojazd do Mediolanu za jedyne 5 euro w jedną stronę. Jest to najprostsza opcja, ponieważ wystarczy, że wyjdziemy z lotniska i skierujemy się w strone autobusów (są tam autobusy różnych firm), które są zaraz przy terminalu. Zwykle zainteresuje się nami ktoś i od razu sprzeda bilet.


Autobusy do Mediolanu przed lotniskiem Bergamo

Autobusy do Mediolanu oczekujące na podróżnych przed lotniskiem w Bergamo

Dojazd pociągiem jest nieco tańszy (niecałe 5 euro), ale bardziej skomplikowany. Trzeba najpierw dojechać autobusem miejskim do stacji kolejowej Bergamo i stamtąd wsiąść w pociąg do Mediolanu. Autobus na stację kolejową (niecałe 2 kilometry) to koszt około 2 euro, a bilet na pociąg około 4-5 euro.


Koszt taksówki może wynieść 50-75 euro, więc jest to rozwiązanie najdroższe i raczej, jeśli uda się zgromadzić więcej osób, albo jeśli chcemy szybko dostać się do konkretnego miejsca w Mediolanie.

Informacje o dojeździe z lotniska Bergamo do Mediolanu można znaleźć na stronie lotniska:
Strona internetowa lotniska Mediolan Bergamo